Геть шкідливі стереотипи
Чи замислювались ви коли-небудь, шановні колеги, як на наше професійне життя впливають стереотипи? Психологи стверджують, що вони можуть мати як позитивне, так і негативне значення. Позитивний вплив професійних стереотипів, зокрема й педагогічних, обумовлюється тим, що вони забезпечують визначеність, точність, однозначність реагування у складних ситуаціях і відносну успішність діяльності. Та водночас педагогічні стереотипи часто негативно впливають на процес і результативність педагогічної діяльності, тому що закріплюється трафаретність у підходах, спрощеність у поглядах і реакціях. Пропоную зруйнувати кілька стереотипів та поліпшити свою професійну діяльність.
У лютневому числі журналу позбавляємося стереотипів щодо організації національно-патріотичного виховання дошкільників. Насамперед пропонуємо інструментарій для моніторингу, щоб визначити, чи якісно педагоги організовують національно-патріотичне виховання, чи діють відповідно до освітніх стереотипів. Також у цьому числі колеги діляться досвідом, як організувати «нешаблонні» форми взаємодії з дітьми та як облаштувати розвивальне середовище в українському стилі.
Окрему увагу в лютневому числі приділено стереотипам про підготовку дитини до школи. Більшість батьків переконані, що дітей потрібно вчити читати та писати. А що треба робити насправді? Відповідь про те, що слід брати до уваги батькам і педагогам під час підготовки дитини до школи, надає експерт.
І наостанок зруйнуємо стереотип про те, що паперова робота завжди займає багато часу. Із корисними сервісами від улюбленого журналу ви швидко складете протокол медико-педагогічного контролю занять з фізкультури, підготуєтеся до методичного заходу, складете план роботи та організуєте моніторинг. Не вірите? Спробуйте і позбавтеся ще одного шкідливого професійного стереотипу.
До зустрічі! І нехай у вашому професійному житті не буде шкідливих стереотипів!
Олена Стаєнна,
головний редактор
|
|
ВИХОВАТЕЛЬ-МЕТОДИСТ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ Видається за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України 0 44 586 56 06 0 800 21 20 12 shop.expertus.media oplatforma.com.ua Головний редактор, відповідальний за випуск Олена Стаєнна Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора. Передрук матеріалів журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця. Журнал розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції © Цифрове видавництво Експертус, 2024 |
Київ
2024