1
Січень 2024року
свята й цікаві події
календар

Цікаве свято в лютому

Міжнародний день десерту
День годування птахів
День народження волейболу
Міжнародний день дарування книг
День спонтанного прояву доброти
Міжнародний день перетягування канату
Міжнародний день рідної мови
Міжнародний день оптиміста

Активності для дітей

Виготовлення годівнички

Запропонуйте дітям створити годівничку для птахів. Підготуйте основу для годівнички — нетоксичну пластикову каністру об’ємом 5 л. Фломастером або маркером промалюйте контури для отворів. Відтак акуратно канцелярським ножем виріжте чотири віконця — по одному з кожної сторони каністри. Щоб птахам було зручніше підлітати та сідати на годівничку, установіть навскоси через віконечка дерев’яні жердинки. Запропонуйте дітям утеплити та задекорувати годівничку. Наприклад, зробити дах або оздобити її шишками, пір’ячком чи іншими природними матеріалами.

Спостереження за птахами

Влаштуйте в цей день незвичайну прогулянку-спостереження. Роздайте вихованцям іграшкові біноклі й запропонуйте уявити себе орнітологами. Поспостерігайте разом із дітьми за птахами, відшукайте гнізда та годівнички на території дитячого садка, занотуйте у «Щоденник натураліста» поведінку птахів. Відтак створіть на основі досліджень лепбук про птахів. Наприкінці обговоріть з дітьми проблемні запитання: «Навіщо люди підгодовують птахів?», «У яку пору року птахам треба допомога людей та чому?».

Рухлива гра

Об’єднайте дітей у трійки. У кожній такій трійці двоє дітей виконують роль дорослих птахів. Вони беруться за руки, утворюючи коло — гніздечко. Третя дитина, яка грає роль пташеняти, просуває голову в коло й займає місце в «гніздечку». Звучить музика. Кожна «пташина» сімейка кружляє на місці. За сигналом вихователя діти-пташенята вилітають з «гніздечка». Коли звучить наступний сигнал, вони завмирають на місці. А дорослі «птахи» мають відшукати своє «пташеня» і повернути його в «гніздо».

Вікторина

Запросіть дітей до вікторини «Що ти знаєш про пташок?». Ставте дітям запитання на кшталт: «Який птах є хижаком? Який птах не вміє літати? Чи можна побачити страуса у нашому регіоні? Які птахи летять у теплі краї? Чи знаєте ви пташок, які утворюють одну пару й залишаються вірними своєму обранцю все життя?» тощо. Окрему увагу зосередьте на їжі для птахів. Запитайте, що люблять їсти пернаті друзі. Нагадайте, що годувати їх хлібом, пшоном, смаженими, солоними, копченими або несвіжими продуктами — шкідливо. Годувати треба злаками, насінням соняшника, горішками та сушеними ягодами і фруктами.