Цікаве свято у грудні
Активності для дітей
Організуйте спільне коло й запропонуйте дітям у парах повправлятися вітати одне одного. При цьому один із гравців має висловлювати своє привітання з усмішкою, а другий — насупившись. Потім помінятися ролями. Спонукайте дітей проаналізувати одне й друге привітання. Запитайте: «Яке з них приємніше було отримувати, висловлювати? Чи можуть слова, виражені з похмурою гримасою, зігріти людину?».
Запропонуйте дітям виготовити об’ємні листівки, приміром у формі сердечок, ялинок, ялинкових іграшок, для дорогих їм людей. Відтак вигадати, які теплі слова вони хотіли б написати в цих листівках. Допоможіть дошкільникам записати побажання. Наприкінці спонукайте їх вручити рідним листівки, повправлятися говорити теплі слова.
Ініціюйте родинну творчу діяльність — нехай діти разом із батьками зроблять невеликі анонімні листівки із побажаннями до зимових свят. Відтак принесуть листівки до садочка і вкинуть у спецільну коробку чи контейнер. Але зроблять це так, щоб ніхто з дошкільників не бачив листівки. Відтак запропонуйте кожній дитині навмання взяти листівку й відгадати, хто її зробив.
Запропонуйте дітям виготовити різдвяні листівки або виліпити із солоного тіста різдвяних янголят і різноманітні ялинкові прикраси. А наприкінці тижня з допомогою дорослих у найближчому до дитячого садка парку чи сквері влаштувати благодійний ярмарок, де й продати свої вироби. Відтак за виручені від продажів кошти придбати різдвяні подарунки для воїнів, дітей-сиріт або самотніх людей похилого віку.