11
Листопад 2024року
професійно вдосконалюємося
цифрові інструменти

П’ять онлайн-генераторів завдань для роботи з дітьми та дорослими

Шукаєте цікаві інтерактивні вправи для дітей чи дорослих? Маємо для вас ідею! Створіть їх самостійно за допомогою спеціальних онлайн-сервісів. У статті підкажемо, які сервіси обрати та які інтерактиви вони дають змогу створити

Олена Літіченко , старший викладач кафедри дошкільної освіти факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, канд. пед. наук

Усе більше педагогів у своїй професійній діяльності використовують цифрові сервіси, щоб урізноманітнити роботу з дітьми та дорослими. Такі сервіси дають змогу в кілька кліків створювати онлайн-ігри, анкети, інтерактивні вправи, цифрову наочність, електронні книги тощо. Пропонуємо поповнити свій цифровий кейс п’ятьма цікавинками.

Це навігатор статтею

Оберіть пункт, що цікавить

Story Dice
Rebus1
Jigsaw Planet
Wordwall
LearningApps

Story Dice

Якщо вам потрібно створити основу для історії, організувати гру на асоціації чи іншу активність з предметними картинками, скористайтеся сервісом Story Dice. Цей сервіс за лічені секунди згенерує рандомну добірку з п’яти або дев’яти картинок (рис 1).

Рис. 1

Сервіс безплатний і простий у використанні, навіть реєструватися не потрібно. Достатньо зайти на сайт davebirss.com/storydice, обрати кількість картинок для генерування (1) і натиснути кнопку «roll again» (2).

Як недолік сервісу Story Dice  користувачі часто називають те, що в ньому відсутня можливість задати тему для добірки картинок. Однак слід зауважити, що його основна мета — стимулювати творчість, створюючи ідею для майбутньої розповіді.

Згенеровані сервісом добірки картинок можна пропонувати як дітям, так і дорослим. Звісно, що тема та вимоги до розповіді будуть різними. Картинки можна згенерувати як у режимі реального часу, так і заздалегідь обрати варіанти та зберегти їх на своєму пристрої.

Згенеруйте в сервісі добірку картинок та запропонуйте педагогам скласти історію для дітей, у якій зображені предмети будуть згадуватися саме в тій послідовності, як вони випали.

Також добірки картинок, згенеровані сервісом Story Dice дають змогу:

  • об’єднати педагогів у команди за вподобаннями;
  • запропонувати напрям або позиції, які команди будуть обстоювати під час педагогічної дискусії — кожна картинка може символізувати різні підходи до освітнього процесу, технології, методики тощо;
  • спонукати учасників оцінити ситуацію з різних боків, пов’язавши із запропонованими картинками.

Під час освітньої взаємодії з дітьми такі картинки стануть у пригоді, щоб стимулювати творчість і монологічне мовлення дітей, спонукати їх фантазувати, шукати взаємозв’язки тощо.

Rebus1

Цікавим стартом роботи як з дітьми, так і з дорослими може стати загадка у вигляді ребусу. Створити ребуси різної складності допоможе безплатний сервіс Rebus1. Цінним є те, що він пропонує багато варіантів згенерованих зображень до одного слова.

Для того щоб створити ребус за допомогою сервісу Rebus1, дійте за алгоритмом:

  • відкрийте сайт rebus1.com/ua;
  • уведіть слово або фразу, які потрібно зобразити;
  • оберіть цільову аудиторію — дитячий або звичайний ребус;
  • натисніть «Згенерувати ребус»;
  • перегляньте варіанти графічного зображення, натискаючи на кнопку «інший варіант ребуса»;
  • оберіть найкращий варіант і скачайте, натиснувши «Скачати ребус».

Приклад ребуса, який ми згенерували за допомогою Rebus1, запропонований на рис. 2. Спробуйте його розгадати 😊.

Рис. 2

Jigsaw Planet 

Шукаєте тематичні пазли до занять з дітьми чи за тематикою методичного заходу? Скористайтеся сервісом Jigsaw Planet. Він має велику бібліотеку готових пазлів, а також дає змогу будь-яке зображення перетворити на пазл.

Для того щоб розпочати роботу із сервісом, зареєструйтеся на сайті jigsawplanet.com. Відтак перейдіть у сервіс та відкрийте вкладку «Створити». На екрані з’явиться конструктор пазлів (рис. 3).

Рис. 3

Завантажте в сервіс зображення, яке хочете перетворити на пазл. Для цього перетягніть його у відповідне віконечко (1). Далі впишіть назву пазла (2) та оберіть кількість деталей (3). Також ви маєте змогу обрати форму деталей пазла (4). Відтак натисніть кнопку «Створити» внизу екрана (5).

Свої пазли ви маєте змогу зберігати на сайті сервісу у вкладці «Мої головоломки». Також ними можна поділитися в соціальних мережах, надіслати на електронну пошту, оприлюднити на сайті чи вбудувати в інші сервіси.

Wordwall

Потребуєте складніших завдань? Переходьте в сервіс wordwall.net. Він дає змогу створювати як інтерактивні вправи, так і версії вправ для друку. У безплатній версії сервісу користувачу доступні 18 типів шаблонів, у яких він має змогу створювати власні вправи та ігри (рис. 4).

Рис. 4

Для того щоб створити власну вправу чи гру, скористайтеся алгорит­мом:

  • зареєструйтеся та зайдіть на стартову сторінку;
  • налаштуйте мову інтерфейсу;
  • натисніть на кнопку «Створіть свою першу вправу»;
  • оберіть вподобаний шаблон;
  • заповніть чарунки й за потреби додайте зображення;
  • натисніть «Готово».

Перевірте, чи правильно відображається вправа. За потреби відредагуйте зміст за допомогою відповідної кнопки під завданням. Також для готової вправи ви маєте змогу обрати інший шаблон.

Наприклад, ви створили вправу для педагогів, у якій потрібно співвіднести термін і визначення. Натисніть на кнопку «Обрати інший шаблон» та перетворіть її на вікторину або кросворд.

Для кожної інтерактивної вправи ви маєте змогу обрати візуальний стиль, шрифти, звуковий супровід тощо. Якщо плануєте друкувати згенеровані матеріали, можете змінити шрифт, додати зображення, розмістити кілька копій на сторінці.

Інтерактивні вправи, створені в сервісі Wordwall, можна відтворювати на будь-якому пристрої: комп’ютері, планшеті, смартфоні, інтерактивній дошці. Матеріали для друку можна роздрукувати з сайту або завантажити на власний пристрій як файл у форматі PDF.

LearningApps

Ще один інструмент, який дає змогу безплатно створювати інтерактивні завдання та онлайн-ігри для дітей і дорослих, — сервіс LearningApps. Його бібліотека містить безліч вправ різного рівня складності в 33 категоріях. Будь-яке завдання бібліотеки можна редагувати, адаптуючи його для своїх потреб.

Для того щоб користуватися бібліотекою сервісу та створювати власні ігри, на сайті сервісу потрібно зареєструватися.

У сервісі LearningApps користувачу доступний 21 шаблон для створення вправ та ігор, наприклад: знайди слово, кросворд, вікторина, скачки, знайди пару, класифікація тощо. Щоб створити власну вправу, натисніть на кнопку «Створення вправи» на головній сторінці сервісу. Відкриється сторінка з переліком шаблонів (рис. 5).

Рис. 5

Оберіть потрібний шаблон і натисніть «Створити нову вправу». Відтак заповніть усі чарунки й наповніть вправу зображеннями, аудіо, відео тощо. Наприкінці натисніть кнопку «Завершити й показати в попередньому перегляді». Перегляньте вправу та перевірте, як працюють елементи, чи всі відповіді правильні. За потреби відредагуйте вправу, натиснувши кнопку «Налаштувати ще раз». Після завершення роботи натисніть «Зберегти вправу». Усі зав­дання, які ви виберете з каталогу або створите самостійно, можна розмістити на власній сторінці або сайті.

Нині онлайн-сервіси допомагають «іти в ногу» з часом та урізноманітнювати освітню взаємодію з дітьми та методичну роботу з педагогами. Адже цікаві інтерактивні завдання заохочують до активної взаємодії як дітей, так і дорослих.